Türkiye Blueberry

Kargo ve Teslimat Koşulları

Tahsilatı yapılmış siparişinizin teslimatı, turkiyeblueberry.com'un anlaşmalı olduğu lojistik ve kargo firması Yurtiçi Kargo ile yapılır. Siparişiniz teslimat süresi, 1gündür kargonun teslimat politikasına ve teslimat adresinize göre değişebilir. Sipariş verdiğiniz ürünlerin tam olduğunu, teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz.

Siparişleriniz için alınacak hizmet bedeli aşağıdaki gibidir;

42+KDV

:Ücretsiz

Türkiye Blueberry operasyonel olarak belirlediği ya da belirleyeceği uzak dağıtım bölgelerine, belirlediği ya da belirleyeceği minimum sipariş tutarları dahilinde teslimat yapma hakkını saklı tutar.

Teslimat Grupları

Hafta içi ve Cumartesi günü sabah saat 11:00’e kadar vereceğiniz siparişler için, İstanbul içi belirli bölgelerde aynı gün 14:00 - 22:00 saatleri arası teslimat seçeneği mevcuttur.

İstanbul içi aynı gün teslimat seçeneğini kapsamayan ilçeler:

• Adalar

• Pendik

• Sancaktepe

• Şile

• Sultanbeyli

• Tuzla

• Çatalca

• Silivri

Bölge Seçim

Dünyanın Meyvesi online stok sistemi kullanıldığı için Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimle bulunduğunuz ya da siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye hizmet veren mağazanın stoklarına bağlanırsınız. Yapacağınız bu seçim size en kaliteli hizmeti vermemiz bakımından önem taşımaktadır.

Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimi, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye göre yapmanız gerekmektedir.

Adrese Teslim Hizmeti

Dünyanın Meyvesi'nden oluşturduğunuz siparişiniz, seçmiş olduğunuz teslimat adresinize Dünyanın Meyvesi Express'in özel soğutmalı araçları ile Dünyanın Meyvesi ekibi tarafından teslim edilmektedir.

Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, teslimat yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve “Müşteri hizmetleri iletişim formu”nu kullanarak turkiyeblueberry.com sipariş yetkilisine durumu bildiriniz.

Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini ve internet sitemizden talep etmiş olduğunuz ürünün tarafınıza tam ve sorunsuz olarak teslim edilmiş olduğunu kabul etmiş olursunuz.

Ürünleriniz kargoda hasar görmüşse, kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Kargo tutanağı olmayan paketler eksiksiz ve sorunsuz teslim edilmiş kabul edilir.

 

Sipariş verdikten sonra teslimat adresinizi değiştirmek isterseniz, info@turkiyeblueberry.com adresine sipariş numarası ile birlikte e-mail göndermeniz yeterlidir. Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise işleminiz gerçekleştirilecektir.

Yasal zorunluluk gereği e-arşiv faturanız mail adresinize gönderilecektir.

Teslimatınızın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim sayfamızda belirttiğimiz e-posta adresimiz ya da telefonumuz yolu ile irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarınızda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.

Online mağazamızda kredi kartı, Havale/EFT ödeme seçeneklerinden birini kullanarak alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ile alışverişleriniz, PAYTR Ortak Ödeme sayfası aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Sipariş edilen ürünün peşin fiyatı ürün ile birlikte kullanıcıya gönderilen fatura içeriğinde belirtilmektedir.

Kullanıcının sipariş bedelini peşin ödemeyi tercih etmesi durumunda, aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

Havale ile ödeme yapmak için alışveriş tutarınızı, aşağıda bulunan banka hesabına sipariş numaranızı belirterek yatırınız. Havale ile ödeme seçeneğini seçerek gerçekleştirilen siparişler, ödeme gerçekleşmediği sürece işleme konulmamaktadır.


Kullanıcı kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanacak ise tüm kredi kartlarından tek çekim yöntemi ile sipariş verebilir. Sipariş aşaması ve onayı sonunda kredi kartından siparişe ait tutarın çekim işlemi gerçekleşecektir.

Kredi kartı ödeme tarihi banka ile kullanıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Kullanıcının, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini kullanıcının talep edebilir. Kullanıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, Kullanıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı İdeal Tarım Ürünleri Ticareti A.Ş.’nin oluşan zararını ödemeyi taahhüt eder.